آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خانه » اخبار استخدام » ۴۰ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران ایجاد می شود

۴۰ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران ایجاد می شود


امروز

«رضا ریاحی» مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، گفت: تا پایان امسال ۴۰ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران از طریق تسهیلات خوداشتغالی و اعطای وام ویژه اشتغال در مناطق روستایی ایجاد می شود.

ریاحی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: برای ایجاد اشتغال ایثارگران تسهیلاتی فراهم شده است، به گونه ای که به آنان در مناطق روستایی و شهری تسهیلات ویژه ای اعطا می شود تا بتوانند فعالیت های خوداشتغالی داشته باشند.
وی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال با اعطای تسهیلات روستایی و طرح های خوداشتغالی صندوق اشتغال و کارآفرینی این تعداد شغل برای ایثارگران جویای کار فراهم شود.
بر اساس آمار بنیاد شهید، بیش از ۶۷ هزار تن از ایثارگران، فرزندان شاهد و جانبازان جویای کار هستند که ۲۴ هزار تن از این شمار، تحصیلکرده و مابقی مدرک دیپلم دارند.
ریاحی ادامه داد: ایثارگران، اکنون برای طرح های خوداشتغالی به دو شیوه می توانند از این تسهیلات استفاده کنند ؛ یا می توانند از صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، تسهیلاتی را برای طرح های خوداشتغالی خود دریافت و یا با دریافت این وام ها در مناطق روستایی، سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی کنند.
وی تصریح کرد: برای ایجاد فرصت های شغلی و طرح های خوداشتغالی، امسال حدود یک هزار میلیارد تومان درنظرگرفته شده است که ۷۵۰ میلیارد تومان آن به طرح های روستایی اختصاص می یابد.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، افزود: به همین منظور به هر ایثارگر ۵۰ میلیون تومان با سود بانکی شش درصد اعطا می شود و ایثارگران می تواند برای دریافت این تسهیلات به سامانه کارا (ثبت نام تسهیلات خوداشتغالی) مراجعه کنند تا ضمن ثبت نام، طرح خوداشتغالی خود را ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه طرح ارائه شده باید در مناطق روستایی باشد، ادامه داد: میزان تسهیلات اشتغالزایی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان سقف پرداختی دارد و هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات نداریم.
ریاحی گفت: برای پرداخت این تسهیلات به ایثارگران، سه بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق توسعه کارآفرینی امید همکاری می کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ثبت نام طرح خوداشتغالی در مناطق روستایی شروع شده است و پس از ثبت نام یک کمیته ویژه موضوع را بررسی می کنند که با مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان سهم ایثارگران می توان حدود ۳۰ هزار شغل ایجاد کرد.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: تسهیلات خوداشتغالی از این صندوق برای ایثارگران نیز مانند سنوات گذشته تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان است که از این طریق نیز تا پایان امسال بیش از ۱۰ هزار فرصت خوداشتغالی برای این افراد فراهم خواهد شد.
ریاحی افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان خرداد نیز ۳۵ میلیارد تومان به یک هزار و ۸۰۰ ایثارگر از طریق هفت بانک دولتی و صندوق کارآفرینی امید تسهیلات خوداشتغالی ارائه شده است.
تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱تن است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ تن، معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ تن، معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز ۴۳ هزار و ۱۷۳ تن است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار جانبازان و ایثارگران اینجا کلیک کنید

 

telegram share
whatsapp share

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.

قالب وردپرس

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است